FINANSE

Ruszyła długo zapowiadana promocja Toyota Banku, czyli lokata 2,5% na 130 dni z premią 100 zł dla nowych klientów oraz 50 zł dla obecnych.  Dodatkowo istnieje możliwość polecenia lokaty 5 osobom, zgarniając za każde polecenie 50 zł, czyli razem 250 zł + premia 100 zł. Oczywiście te 350 zł to tylko w najbardziej optymistycznym wariancie.
Toyota1

Jakie trzeba spełnić warunki, żeby otrzymać Premię w wysokości 100 zł: (dla nowych Klientów)
1.do 30.09.2016r zarejestrować się w aplikacji promocyjnej: LINK
2.do 31.10.2016r założyć lokatę "Plan Depozytowy na 130 dni" w wysokości co najmniej 10 000 zł,
3. przez 70 dni od daty założenia lokaty Plan Depozytowy na 130 dni utrzymać saldo co najmniej 10 000zł,
czyli nie likwidować lokaty przez 70 dni, co i tak się nie opłaca gdyż utracimy odsetki,
4. Informację o przyznaniu premii powinniśmy otrzymać do 17 stycznia 2017r., a  zostać wypłacona powinna na Konto Jedyne do 14 lutego 2017 r.
Po rejestracji, otrzymamy na maila potwierdzenie o złożenia wniosku o otwarcie Konta Jedynego. Następnie w ciągu najbliższych dni skontaktuje się z nami pracownik banku w celu ustalenie terminu dostarczenia umowy. Umowę otrzymamy kurierem (nie przepadamy za taką formą), ale nie ma wyjścia. W niedługim czasie (~ 2dni) powinniśmy otrzymać smsa z informacją o aktywacji Konta Jedynego.  Wtedy sami zakładamy lokatę "Plan depozytowy 130 dni" na kwotę kwota 10 tys. (W sumie takich lokat możemy założyć 10, ale premia i tak będzie tylko za jedną :-)) Wcześniej musimy zasilić nasze konto przelewem z innego banku. Ponieważ za konto pobierana jest opłata 2,49zł/miesiąc warto zrobić przelew od razu na wyższą kwotę niż 10 tys. Chyba, że planujemy płatności kartą debetową za min. 400zł miesięcznie, wtedy jesteśmy zwolnieni z opłaty za konto. Natomiast samo wydanie karty oraz karta jest darmowa. My jednak nie planujemy używać tej karty.

Nam zależy tylko na premii 100zł i odsetkach z lokaty.

Policzymy czy to się opłaca ?
W zaokrągleniu 6 miesięcy x 2,49zł =14,94zł.
100zł -14,94zł = 85,06zł.

Zysk z lokaty 2,5%  i kwoty 10 000zł na 130 dni = 72 zł.
Razem nasz zysk to: 85+72=157 zł (Należy pamiętać, że potem czeka nas listowne wypowiedzenie umowy.)

W sumie w zaokrągleniu wychodzi 150zł. Jest to całkiem godziwa kwota.
Także lokata na 2,5% i ponad 4 miesiące jest obecnie bardzo dobrą ofertą na rynku.
Trudno znaleźć coś lepszego na taki okres. (Getin Bank daje 2,3%.) Zerknijcie na nasz ranking lokat - link.
Dlatego gdy mamy więcej pieniędzy, warto założyć kilka lokat na 2,5% (od 3 tys. do 10 tys. zł), wszak i tak ponosimy koszty 2,49zł/miesiąc za prowadzenie konta, niezależnie ile posiadamy lokat.
W sumie szkoda, że kwota dla uzyskania premii 100 zł to aż 10 tys. zł, nie każdego stać na skorzystanie z takiej promocji.
Kliknij na LINK żeby założyć lokatę z premią w Tota Bank.
Aha, byśmy zapomnieli, jeśli mamy dar przekonywania i bogatą rodzinę lub znajomych, możemy otrzymać za każdego nowego klienta, który spełni warunki promocji (lokata min. 10 tys.), po 50zł. Maksymalnie 5 osób czyli 250zł.
Ażeby polecać innym musimy zalogować się na stronie promocji i wygenerować specjalny kod. Później ten kod będzie musiała wpisać przy wniosku osoba polecona, która będzie zobowiązana także podać dane osobowe polecającego.

A co dla obecnych Klientów Toyota Bank ? 
Tutaj nie ma już tak różowo, Toyota Bank przeznaczył premię w wysokości tylko 50zł.
(Chyba żaden bank nie premiuje swoich stałych klientów za przywiązanie i wierność - zawsze nowy klient otrzyma lepsze warunki, ciekawe czy kiedykolwiek to się zmieni - taka mała dygresja.)
Także gdy od tych 50 zł odejmiemy koszty prowadzenia konta (~15zł), to zostanie nam 35zł + (72zł odsetki.)
Raczej  marna to promocja, ponieważ  dla obecnych klientów Bank stawia dodatkowy wymóg, utrzymania bieżącego salda (z 29 sierpnia) przez 30 dni powiększonego o  kwotę lokaty 10 tys. A my akurat mieliśmy wysokie saldo w tym okresie. Nam się nie podoba takie podejście w stosunku do obecnych klientów, dlatego nie skorzystamy z  promocji dla obecnych klientów.
Natomiast wszystkim nowym klientom zdecydowanie polecamy  promocję Toyota Banku, przecież 150zł, nikt nam za darmo nie da, więc warto się troszkę wysilić.
(Ah te umawianie z kurierami, czy niewygodne logowanie do banku z kluczem token.)

Informujemy, że artykuł nie jest tekstem sponsorowanym.
Znajdują się w nim linki zwykłe i afiliacyjne, za skorzystanie z których oraz po spełnieniu warunków, otrzymamy wynagrodzenie.
Dziękujemy!
Planujemy przeznaczyć ewentualne środki finansowe na utrzymanie i rozwój bieżącej strony.
Zapraszamy do komentarzy, jeśli znalazłeś jakąś ciekawą ofertę lokaty, to podziel się z nami tą okazją.

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu nie przegapisz żadnej ważnej okazji internetowej?
Polub stronę na facebooku lub zapisz się na newsletter.